מוזיאון
חיפה לאמנות
 |  מוזיאון טיקוטין
לאמנות יפנית
 |  המוזיאון
הימי הלאומי
 |  מוזיאון
העיר
 |  מוזיאון
מאנה-כץ
 |  מוזיאון
הרמן שטרוק
ENGLISH  |  עברית
לוח אירועים
אפריל 2014 אחורה קדימה
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
             

אפוס

אפוס - פסטיבל סרטי אמנות ותרבות

פברואר, 2012

 

לסרטי הפסטיבל שיוקרנו בסינמטק חיפה הקישו כאן

 


יום חמישי, 2 בפברואר 2012, 11:00

 

אחרי בז'אר / Le Coeur Et Le Courage

ארנטציה אגירה/ Arantxa Aguirre

 

ספרד, 2009, 80 דק'
גיל רומאן קיבל את התפקיד המפחיד עד אימה - להיות ממשיכו של מוריס בז'אר אחרי מותו של הכוריאוגרף האגדי, שלהקתו היא גאוות העיר לוזאן. אבל לוזאן תוהה אם להמשיך לתמוך בלהקה ועל כתפיו הצנומות של רומאן - שבמהלך שלושים שנה גדל והתפתח תחת עינו הבוחנת של בז'אר, ונבחר על ידי בז'אר עצמו להיות ממשיכו - מוטלת משימה בלתי אפשרית כמעט: להוכיח להם שהלהקה יכולה וצריכה לחיות גם בלי מייסדה. הסרט עוקב אחר החזרות לקראת המופע שיכריע את עתיד הלהקה; העבודה הקשה, החרדה של 35 הרקדנים, והמאמץ הבלתי אנושי של גיל רומאן עצמו, שגודל המשימה ניכר בפניו, וגם באצבעותיו האוחזות רוב הזמן בסיגריה.

 

סיפור אוניברסאלי ומרגש על המתח שבין הגעגועים לדמות האב הגדול מהחיים לבין הרצון והצורך להשתחרר ממנו.

 


יום חמישי, 2 בפברואר 2012, בשעה 17:00
הרצאת מבוא מאת רותי דירקטור, אוצרת מוזיאון חיפה לאמנות

 

אורס פישר/ Urs Fischer

איוואן שומאכר/ Iwan Schumacher

 

שוויץ, 2010, 99 דק'
"באמנות שלו הוא חוגג את חוסר היציבות - תמיד נדמה שהכל תלוי על חוט, הולך ליפול", אומר על אורס פישר אחד האוצרים המעריצים. פישר הוא  אמן שוויצרי, עוד לא בן 40, שמנמן ולבוש ברישול, מקועקע מכף רגל ועד ראש, אוהב אוכל, אוהב כלבים ואוהב חיים, מוקף בצוות עוזרים צעירים ונאמנים, ומוחו קודח ומלא המצאות. הוא אחד מהאמנים הצעירים המדוברים ביותר בעולם היום, והסרט עוקב אחר התהוותה של תערוכה שהוא עומד להציג ב-New Museum הטרנדי אשר בניו-יורק, לשם פישר היגר. תוך כדי ניסיונותיו של פישר להבין כיצד יאכלס את שלוש קומות המוזיאון, הסרט חוזר אל תערוכות אחרות, אל פסלי הנשים הנמסות, פסלי האלומיניום הענקיים, אברי הגוף התלויים בחלל, ושאר התבוננויות מרתקות של אמן אקסצנטרי, שכישרונו מאפשר לו להגשים את הזיותיו.

 


יום שישי, 3 בפברואר 2012, 10:00

 

ארתור רובינשטיין/ Arthur Rubinstein

מארי-קלייר מארגוסיאן/ Marie-Claire Margossia

 

צרפת, 2010, 52 דק'

כבר בגיל שנתיים גילה לעולם שיש לו שמיעה מושלמת ובגיל ארבע נחשב להבטחה פסנתרנית גדולה. לא היה ספק לאיש, כולל לו עצמו, שהוא בא לעולם כדי להיות מוסיקאי, אבל המחיר לא תמיד היה קל, בעיקר לא בתחילת הדרך, כשבגיל 10 נשלח לבדו לברלין להמשיך שם את חינוכו המוסיקלי ובגיל 17 התחיל את דרכו המקצועית, לבד לגמרי, בפריז. רובינשטיין עצמו נפטר ב-1982 אך יוצרי הסרט הדחוס הזה מביאים מבחר נהדר של קטעי ראיון איתו ומאפשרים לו להיות הקול הבולט בשחזור תולדותיו.

 


יום שישי, 3 בפברואר 2012, 11:30

 

טחנת הרוח והצלב / The Mill and the Cross

לך מאייבסקי /  Lech Majewski

 

פולין, 2010, 92 דק'

סרט שלם, מהפנט ביופיו, שנעשה על פי ציור אחד של פיטר ברויגל הפלמי, בן המאה ה-16, "התהלוכה לגולגותא" שמו, המתאר את דרכו האחרונה של ישו כשהצלב על גבו, אך במקביל, בורא עולם עשיר בהתרחשויות, בו דמויות המשנה לדרמת חייו של ישו מקבלות בעצם את מרכז הבמה. מאייבסקי מספר כיצד הכיר את היצירה בגיל צעיר, נשאב לתוכה, ונהג להגיע שוב ושוב למוזיאון הווינאי שם היא מוצגת כדי לבחון את אינסוף הפרטים והדמויות המרכיבים אותה. ואכן, יכולתו של מאייבסקי להפיח חיים ביצירה הסוגסטיבית של ברויגל היא לא פחות מעוצרת נשימה - נדמה כאילו הוא מכניס את הצופה אל תוך הציור, והופך את הדו-מימד של ברויגל למציאות גיאוגרפית מוחשית. וכך, בתשומת לב מדוקדקת לפרטים, נברא מחדש העולם שברויגל המציא, בין תחנת הקמח העומדת זקופה בנוף ומייצגת את החיים, לבין האיש השבור שהולך עם הצלב אל מותו.

 


יום שבת, 4 בפברואר 2012, 11:00

 

אנסלם קיפר: עשב יעלה על עריכם

Over Your Cities Grass Will Grow

  

 

104 דקות

ב-1993 עזב האמן הגרמני אנסלם קיפר את מולדתו - שבה ובעברה עסק לא מעט ביצירתו - ונסע לדרום צרפת, שם התמקם במפעל משי נטוש. מהר מאוד התפרשה יצירתו אל הסביבה והוא התחיל לשנות את המקום שבו הוא חי תוך כדי בניית מגדלים, חציבת תעלות ויצירת קומפלקס שלם לפי חזונו. זמן קצר לפני שנטש את המקום הגיעה לשם הבמאית סופי פיינס, ותיעדה בכישרון רב את מעשה האמנות שלו. הסרט עוסק באמן רב ההשפעה שיצירותיו מוצגת בימים אלה במוזיאון תל אביב לאמנות. התערוכה שהגו קיפר בשיתוף מוטי עומר ז"ל מתמקדת בעיסוקו במסורת היהודית על היבטיה השונים ובנושאים הקשורים לאמונה, מיסטיקה, מיתולוגיה וספרות.


יום שבת, 4 בפברואר 2012, 18:00

 

התזמורת הסימפונית קינשסה/ Kinshasa Symphony

קלאוס ווישמן, מארטין באר/ Claus Wischmann, Martin Baer

  

 

גרמניה, 2010, 95 דק'
מה שנראה בהתחלה כמו בדיחה אתנית הולך ומתברר כסיפור מרומם נפש, מלא משמעות ויופי. קבוצה של תושבי קינשסה, כנגד כל הסיכויים, הקימה תזמורת סימפונית. מקום לחזרות בקושי יש, כלים בקושי יש וגם את הקהל צריך למשוך בכוח, אבל אין כמו כוח הרצון. הסרט, שמתחיל עם נגן ויולה שקם מכיסאו כדי לסדר את החשמל שכבה פתאום (עניין קבוע למדיי בחזרות ובהופעות של התזמורת), עוקב אחר החזרות לקראת קונצרט גדול וחגיגי. הנגנים וזמרי המקהלה נפגשים בסופו של יום, יום שהתחיל בעבודה קשה - בשוק, במספרה, בחיפוש אחר דירה לחיות בה, בזוהמה ובעזובה שמאפיינים את המקום. אחד מהם הולך ובונה במו ידיו קונטרה-בס אחרי שפירק כלי קיים וראה איך הוא בנוי. בתוך כל זה הם מנגנים מוצרט ובטהובן, וככל שמתקדם הסרט ומסופרים פרטי חייהם, נחשף התפקיד המשמעותי כל כך של המוסיקה, שהופכת כאן לגלגל הצלה, לא פחות.

 


יום שבת, 4 בפברואר 2012, 20:00
הרצאת מבוא מאת רותי דירקטור, אוצרת מוזיאון חיפה לאמנות

 

יוצאים לעולם - על 4 אמנים ישראלים / Out in the World: Four Israeli Artists

קרן גודמן, קירק סימון / Karen Goodman, Kirk Simon

  

 

ישראל, 60 דקות

סיגלית לנדאו, ברי פרידלנדר, מיכה אולמן ומיכל רובנר הם ארבעת האמנים שעומדים במרכז הסרט הזה, שביימו קירק סיימון וקארן גודמן, אשר זכו בשנה שעברה באוסקר לתיעודי הקצר על סרטם Strangers No More שתיאר את החיים בביאליק-רוגוזין, בית הספר של ילדי העובדים הזרים בתל אביב. בסרטם החדש עוקבים הבמאים אחר עבודתם של ארבעה אמנים ישראלים אשר שורשיהם כאן אך עבודתם מוכרת בעולם ומוצגת במוזיאונים וגלריות מרכזיים. בעוד לנדאו פותחת את הביתן הישראלי בביאנלה בוונציה, רובנר מציגה בלובר הפריזאי, פרידלנדר מציג בניו-יורק ומיאמי, ואולמן מכין רטרוספקטיבה גדולה במוזיאון ישראל, בוחן הסרט את הדרך הפרטית והמורכבת שעושה כל אחד מהאמנים מהמקומי אל העולמי. 


 

מחיר כרטיס: 45 ₪ או 40 ₪ לזכאים להנחה

מחיר כרטיס לסרט + הרצאה במוזיאון: 50 ₪ או 45 ₪ לזכאים להנחה

לידידי המוזיאון ושוחריו 1+1 עם הצגת כרטיס ידיד/שוחר (מחיר מלא) גם במוזיאון וגם עבור סרטי הפסטיבל שיוצגו בסנימטק.

מחיר כרטיס לסטודנטים ותלמידים: 20 ₪ (עבור סרט + הרצאה 25 ₪)

הכרטיס כולל כניסה לתערוכות המוצגות במוזיאון

 

יש להזמין כרטיסים מראש.

 

לכרטיסים ופרטים נוספים:

מוזיאון חיפה לאמנות 04-9115997

events@hms.org.il

 
מפת אתר | כל הזכויות שמורות © מוזיאוני חיפה חל"צ, 2008 | נבנה ע"י כתום בניית אתרים | עיצוב: סטודיו רוזינגר